Ana sayfa / Astroloji / 7 Ruhsal Kural

7 Ruhsal Kural

İnsan potansiyeli alanında sayısız kitabı olan Deepak Chopra, kitaplarında başarıya götüren 7 anahtar veriyor.  İşte 7 ruhsal Kural ;

7-Ruhsal-Kural

1. Saf Güç Kuralı

Bizlerin asıl hali saf bilinçliliktir; bu da saf güç demektir. Saf bilinçlilik ruhsal özümüzdür, sonsuz ve sınırsızdır, saf coşkudur, saf bilgidir, sonsuz sessizliktir, kusursuz dengedir, yenilmezliktir, basitliktir, mutluluktur.

2. Verme Kuralı

Evren dinamik alış veriş ile var olmaktadır. Vermek ve almak evrendeki enerji akısının değişik görünüşleridir. Aramakta olduğumuz şeyi istekli olmakla, evrenin bereketinin yasamımıza yansımasını sağlarız. Coşku istiyorsanız başkalarına coşku verin; sevgi istiyorsanız sevgi vermeyi öğrenin; ilgi ve takdir istiyorsanız ilgi ve takdir göstermeyi öğrenin; maddi zenginlik istiyorsanız zengin olmaları için yardımcı olun.

3. “Karma” veya Etki ve Tepki Kuralı

Her hareket bize aynen geri dönen bir enerji gücü yaratır…. Ne ekersek onu biçeriz. Başkalarına mutluluk ve başarı getiren hareketlerde bulunduğumuz zaman, “karma”mızın meyvesi de mutluluk ve başarı olacaktır.

4. En Az Çaba Kuralı

Doğanın “zekâsı” işlevlerini en az çabayla yerine getirir… Kaygısızca, uyum içinde ve sevgiyle. Otlar büyümeye çalışmazlar, sadece büyürler. Balıklar yüzmeye çalışmazlar, sadece yüzerler.
Hareketleriniz sevgi tarafından yönlendirildiğinde en az çaba harcanır; çünkü doğa, yasamını sevgi enerjisiyle sürdürür. Egoya önem vermek çok fazla enerji tüketir.

5. Niyet ve Arzu Kuralı

Saf güç alanında niyet ve arzu sonsuz düzenleme gücüne sahiptir. Dikkat, enerji verir, niyet dönüştürür. Dikkatinizi neye yoğunlaştırırsanız, onun, yaşamınızda daha önemli bir yeri
olacaktır. Diğer ruhsal basari kurallarına uymak kaydıyla, dikkatinizi üzerinde yoğunlastırdığınız şeye ilginiz, niyet edilen sonucun alınması için sonsuz uzay-zaman olayları yaratır.
Bunun gerçekleşmesi için, niyetiniz insanlığın iyiliğini gözetmelidir.

6. “Ayri Olmak” Kuralı

Belirsizliğin hikmeti “ayrı olmak” tır. Belirsizliğin hikmeti, geçmişten, geçmişte yasanan şartlanmadan ve bilinenden kurtulmakta yatar. Bilinmeyene ve saf güç alanına doğru yönelmekteki istekliliğimizle, evrene güzel hareketlerini yaptıran yaratıcı zekâya kendimizi teslim ederiz. Fiziksel evrende herhangi bir şeyi elde etmek için, o şeye olan bağımlılığınızdan vazgeçmeniz gerekir. Bu, arzunuzu gerçekleştirmek için gerekli olan niyetten vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Niyetinizden vazgeçmiyorsunuz; arzunuzdan da vazgeçmiyorsunuz.
Sonuca bağımlılıktan vazgeçiyorsunuz. Ayrı olmak kuralı, evrimin oluşmasını hızlandırır. Bu kuralı anladığınızda, kendinizi çözümü zorlamaya mecbur hissetmezsiniz. Sorunun çözümünü zorlarsanız sadece yeni sorunların oluşmasına sebep olursunuz.
Halbuki, dikkatinizi belirsizliğin üzerinde yoğunlaştırır ve kaosun içinden çözümün çıkmasını beklerken- belirsizliği yaşarsanız, ortaya harika ve heyecan verici şeyler çıkar.

7. “Dharma” veya “Yasamın Amacı” Kuralı

Herkesin yasamda bir amacı ve başkalarına verecek özel bir hediyesi veya yeteneği vardır. Bu özel yeteneği başkalarına hizmetle birleştirdiğimizde, kendi ruhumuzun coşkusunu ve
sevincini yaşarız. Yaşam da bütün amaçların esas ve nihai amacıdır.

Benzer içerik: Ölmeden Önce Yaşanılan 5 Pişmanlık

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

Sepsis_Ölüm_Saçıyor

Sepsis Ölüm Saçıyor

Koç Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super