Ana sayfa / Genel / Bakan EYT’nin Adını Değiştirdi

Bakan EYT’nin Adını Değiştirdi

Kamuoyunda emeklilikte yaşa takılanlar olarak bilinen EYT ‘lilerin sayısı milyonları aştı. Düzenleme bekleyen EYT ‘liler , hükümetin müjdesini beklerken art arda kötü haberler geldi. Cumhurhaşkanı Erdoğan seçim kaybetme dahi olsa EYT ‘ye hayır dediğini söyledi.

Önceki gün TBMM Genel Kurulu ‘nda konuşan Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk EYT ‘lileri emeklilikta yaşa takılanlar değil , emeklilikte yaşı tutmayanlar olarak değiştirdi.

Bakan Selçuk sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Öncelikle belirtmeliyim ki bütün dünyada emeklilik için 3 şart aranır. Bunlardan birincisi, belirli bir yaşa gelmek, belirli bir süre prim-gün ödeme sayısına ulaşmak ve belirli bir hizmet süresi. Yasalarla belirlenen bu 3 şarttan herhangi birisinin olmaması durumunda emeklilik müktesep hak kılmaz yani kişi emekli olamaz. Türkiye’de, bütün dünyada olduğu gibi, emeklilik için belirli bir yaş şartı vardı ve maalesef, 1992’de bu şart kaldırıldı. 1999’a gelindiğinde, o dönem SSK Genel Müdürü olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi ifadesiyle…”

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

O_Ülkede_100_Milyondan_Fazla_Kişinin_Nüfus_Cüzdanı_Yok

O Ülkede 100 Milyondan Fazla Kişinin Nüfus Cüzdanı Yok

Nijerya‘da nüfusun yarısından fazlasının nüfus cüzdanının olmadığı bildirildi.Ulusal Kimlik Kartı Yönetim Komisyonu (NIMC) Başkanı Aliyu …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super