Ana sayfa / Genel / Beurre Noisette Nasıl Yapılır?

Beurre Noisette Nasıl Yapılır?

Beurre Noisette Nasıl Yapılır?

Julia Child (Amerikalı şef,yazar,televizyon programcısı)’in Fransa’ya aşık olmasını sağlayan Beurre Noisette olduğunu söyleyebiliriz.1948 sonbaharında kocası Paul ile Le Havre limanına vardıktan sonra, onu eski Norman kenti Rouen’deki bir restoran olan La Couronne’ye çekti. Kutlama öğle yemeği tek meuniere ana yemek düzenledi. Mükemmel bir şekilde pişirilmiş narin balık ısırıklarından bir parça taze limon sosu ve cızırtılı Beurre Noisette tadına aşık oldu.

Beurre_Noisette_Nasıl_Yapılır

Beurre Noisette yada direk bir çeviri yaparsak kahverengi tereyağı, yapmak kolaydır. Bu işin püf noktası zamanlamadır.

Tereyağının pişirilmesi ve kahverengileşmesi uzun sürmez, bu nedenle tereyağın yanmasını önlemek için tüm dikkatinizi vermeniz gerekiyor. Kahverengi tereyağınız hazır olduğunda görebilir, duyabilir ve koklayabilirsiniz.

Beurre Noisette Nasıl Yapılır?

İzle : Öncelikle kaliteli bir tereyağı seçimi yapın. Tereyağı parçalarını tamamen eriyene kadar düşük ateşte ısıtın. Erimeye başlayınca ısıyı arttırın ve tereyağını hafifçe kaynatın. Tereyağı pişirilirken kızartılmış altın kahverengine dönecektir. Bu tereyağının bittiğinin bir işareti.

Dinle: Tereyağı kaynar ve tereyağındaki su buharlaşmaya başladığında, tıslamaya ve fışkırmaya başlar. Su kaynadığında ses kesilecektir ve tereyağındaki süt katılaşmaya başlayacaktır.

Kokla : Süt katıları karamelleşmeye başladığında, tereyağı sarhoş edici bir tatlı ve fındık aroması ortaya çıkarır.

Tereyağı güzel bir karamel rengine ulaştığında, tavayı ocaktan alın ve tereyağı hemen ısıya dayanıklı bir kabın içine dökün. Beurre Noisette nasıl saklanır? Tereyağının yanmasını önlemek için pişirme işlemini hızlı bir şekilde durdurmak istiyorsunuz. Bu noktada, hemen kullanabilirsiniz veya sertleşinceye kadar buzdolabında saklayabilirsiniz..

Beurre Noisette hazır! Artık kış sebzeleri, makarnalar, balıklar, omletler ve tavuk gibi lezzetli yiyeceklere eşlik edebilir. Afiyet olsun…

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

PARKTAN_KAÇAN_ASLAN_BİR_KİŞİYİ_ÖLDÜRDÜ

PARKTAN KAÇAN ASLAN BİR KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Kenya’da milli parktan kaçan bir aslanın yerleşim yeri yakınlarında bir kişiyi öldürdüğü bildirildi. The Daily …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super