Ana sayfa / Astroloji / Gölge Kişilik Nedir?

Gölge Kişilik Nedir?

Gölge Kişilik Nedir?

İlk olarak İsviçreli psikiyatr Carl Jung tarafından bulunan gölge kişilik,bireyin ego tarafından bastırılmış yönlerini temsil ediyor.Jung’a göre, “Karanlık yüz, insanların kendilerinde var olan ama kabul etmeyi reddetiği herşeyi kişiselleştiriyor.” Davranışlar üzerinde kör bir nokta, beklenmedik şekilde sinsice yaklaşıyor ve bazen bizi saptırıyor.


Gölge Kişilik, içsel varlığımızın yüzeysel olarak altında durur , eylemlerimizi etkiler ve deneyimlerimizi renkledirir.Bilinç tarafından fark edilmeden, nevroz hatta açıklanamayan öfkeli kabuslerı da besleyebilir. Pek çok farklı etkisi olabilir: kıskançlık,korku veya endişe…


Tarot’a Göre Gölge Kişilik


Tarot‘a göre gölge kişilik keçeli kafalı bir şeytandır ve bu şeytan çıplak bir kadın ile erkeği tutsak eder. Sanki zindanda bir ışık açılmış gibi aniden en derin kokrularınızı açığa çıkarır.Bu kart birçok insanda tetikleyici bir şekilde gölge kişiliğin gücünü ortaya çıkarır. Ondan korkarız çünkü o bir şeytan.
Gölge kişilik en çok başkalarını değerlendirmemizde veya ilişkilerimizde ayna olarak ortaya çıkar.Örnek olarak: Sağlıksız bir ilişkide eşler birbirlerini kötü muamele yapmakla suçlamayı seçebilir. Ancak bu yol her ikisi içinde daha sağlıksız davranışlara yönelmeye iter.
Kendinizle yüzleşmek veya kaçmak istemek doğaldır. Gölge kişilikten kaçmak asla bir seçenek olmayacaktır. Ruhun bastırılmış yönlerini kabul etmek ve özümsemek, gölge kişiliğinizi anlamanın anahtarıdır. Kendinizi karanlıkla başa çıkabilecek ve onu bulup yenebilecek kişiliğe hazırlamalısınız.


Onu Bulun

Gölge kişiliğinizi tanımlamak ve bulmak çok kolaydır. Kendi zayıflıklarımızın başladığı yerdedir. Depresyon ve anksiyete köklerinin ortaya çıkmasıdır. Benliğimizin bastırılmış bölümlerinde muazzam eneri var ve bu enerji bizi biz yapan gerçek kişiliğimizdir.
Diğer insanların davranışlarında kızdığınız noktalara odaklanın. Başkalarının size veya kendilerine yaptıkları sizi nasıl etkildedikleri kırılma noktasıdır.

Bizi rahatsız etsede karanlık yüzünüzle yaşamayı öğrenmeliyiz.Davranışlarımızı kontrol etmesine izin vermeden kontrol etmeliyiz. Gölge kişiliğinizi hissettiğinizde , sabırla ve şefkatle gözlemleyin. Unutmayın bu sizin bir parçanız.

Astoroloji hakkında daha detaylı bilgiler ve burçlarınızla ilgili gerçekler için takipte kalın.

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

Wilfried_Bony_Türkiyeden_O_Takımla_Anlaştı

Wilfried Bony Türkiye’den “O” Takımla Anlaştı

Transferde adı bir çok sezon Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor ile anılan Fildişi Sahilli golcü …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super