Ana sayfa / Sağlık / Grip Nasıl Geçer?

Grip Nasıl Geçer?

Grip Nasıl Geçer?

Mevsimsel değişiklikler meydana geldiğinde yoğun olarak ortaya çıkan grip insanın sosyal yaşamını etkileyen en basit hastalıklar arasında yer almaktadır. Öksürük, geniz ve burun akıntısı, nefes darlığı, boğaz yolu enfeksiyonu gibi etkiler gösteren grip ilaç tedavisiyle kontrol altına alınabileceği gibi gribe iyi gelen besinler ile hızlı bir şekilde geçirilebilmesi mümkündür. Alternatif tıp seçenekleri ile sizler de gribe karşı önlem alabilir, grip nasıl geçer sorusuna alternatif tıp tekniği ile çözüm üretebilirsiniz.

Gribe iyi gelen başlıca besinlerden biri kekik çayıdır. Öksürüğe birebir olan kekik çayı gribe karşı büyük bir etki sağlamaktadır. Üstelik yakın yüzyıllarda sindirim karaciğer enfeksiyonları içinde kullanılan kekik yağı günümüzde öksürük, soğuk algınlığı, bronşit, astım içinde kullanılan bir ürün haline gelmiştir. İlaçların içeriğinde de yer alan kekik yağı, otu, tohumu gibi birçok şekliyle insan sağlığı için faydalı bir besindir.

Grip nasıl geçer ve kekik gribi geçirir mi gibi sorulara cevap verirken sizler de yoğun bir şekilde görüp yaşadığınız bir durumda sıcak suya bir ya da iki çay kaşığı kuru kekik ekleyerek günde 3 defa tüketin. Bu şekilde mis gibi kokusu, nefes açan özelliğiyle süzerek tükettiğiniz bu çay şifa kaynağı olarak kısa süre içerisinde toparlanmanızı sağlayacaktır. Çayın içerisinde tatlandırıcı olarak bal ekleyebilir ve boğaz ağrısı gibi probleminizi de balın sayesinde rahatlıkla geçirebileceksiniz.

Gripten Kurtulmak İçin Takviye Besinler

Gripten kurtulmak için tüketmemiz gereken besinlerin başında su gelmektedir. Sıvı tüketmeye özen göstermeniz gereken bu dönemde özellikle bitki çayları da sizler için vazgeçilmez olacaktır. Ahududu, Ihlamur, kuşburnu, papatya, yasemin, böğürtlen gibi birçok bitkiden çay yaparak tüketebilirsiniz veya içtiğiniz suya bu besinleri karıştırabilirsiniz. İyi beslenerek ve C vitamini içerikli besinler tüketerek gripten hızlı bir şekilde kurtulabileceğiniz gibi aynı zamanda turunçgiller ile beslenmek ve süt ürünleri almak yine gribe karşı bağışıklık sisteminizi korumaktadır.  Bağışıklık güçlendirici etkisi ile bilinen koyu yeşil yapraklı taze sebzeler de vücut direncinizi arttıracak diğer besinler arasında yer almaktadır.

Hakkında matmazel

İlginizi çekebilir

ölmeden-önce-yaşanılan-5-pişmanlık

Ölmeden Önce Yaşanılan 5 Pişmanlık

Avustralya‘da çalışan Palyatif Hemşire Bronnie Ware, insanların hayatlarının son günlerinde yaşadıkları en büyük pişmanlıkları ortaya çıkardı.Uzun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super