Ana sayfa / Astroloji / Günün Astroloji Fotoğrafı

Günün Astroloji Fotoğrafı

Nasa günün astroloji fotoğrafını paylaştı. Carina Nebula‘nın görüntüsü günün fotoğrafı olarak seçildi.

Günün Astroloji Fotoğrafı Açıklaması

Sert ve şiddetli yıldızlar çevrelerini nasıl etkiler? Gök bilimciler,konuyu anlamaya yardımcı olmak için, gece gökyüzündeki en büyük yıldız oluşturan bölgelerden biri olan Carina Nebula’nın merkezinin 48 çerçeve yüksek çözünürlüklü, kontrollü renkli panoramasını oluşturdular. 2007’de çekilen görüntü, Carina Nebula’nın henüz çekilmiş en ayrıntılı görüntüsü oldu. NGC 3372 olarak kataloglanan Carina Nebula, sıcak gaz akışlarına, soğuk gaz havuzlarına, koyu küreciklerin düğümlerine ve yoğun tozlu yıldızlar arası madde sütunlarına ev sahipliği yapar. Merkezin solunda görünen Keyhole Nebula, bilinen en büyük yıldızların çoğunu barındırıyor. Muhtemelen koyu kürecikler halinde oluşan bu büyük ve heybetli yıldızlar, bulutsuları; enerjisel ışığıyla, yıldız rüzgarlarını dışarı aktararak ve nihayetinde süper nova patlamalarında hayatlarını sona erdirerek şekillendirir. Yardımsız gözle görülebilen tüm Carina Nebula, 450 ışık yılı boyunca uzanır ve Ship’s Keel (Carina) takımyıldızına doğru yaklaşık 8,500 ışık yılı uzaklıktadır.

Günün Astroloji Fotoğrafı

Benzer İçerik: 7 Ruhsal Kural

NASA’NIN AÇILIMI VE TARİHİ

NASA, (İngilizce: National Aeronautics and Space Administration) (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum. 29 Temmuz 1958 tarihinde ABD Başkanı Dwight Eisenhower tarafından kurulmuştur. Daire, 1 Ekim 1958 tarihinden itibaren askeri amaçlardan ziyade sivil alanda barışçıl bir şekilde faaliyet göstermeye başlamıştır.


NASA, Ay’a dönük Apollo uçuşlarında, Skylab uzay istasyonu ve daha sonra uzay mekiği gibi çalışmalarla her zaman ABD’nin uzay çalışmalarına yön vermiştir. Günümüzde NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’nu desteklemekte ve yeni Ares I ve Ares V iniş araçlarını geliştirmektedir. Uzay programı çalışmalarının yanı sıra uzun vadeli sivil ve askeri roket çalışmaları da NASA’nın çalışma alanlarının arasındadır.

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

İran_Ve_İsrail_Yeniden_Müttefik_Olacak

İran Ve İsrail Yeniden Müttefik Olacak

 Son İran Şahı Muhammed Rıza Pehlevi‘nin oğlu Rıza Pehlevi, İran ve İsrail’in bir gün yeniden …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super