Ana sayfa / Astroloji / Hayalet Görünüme Sahip Kuyruklu Yıldız Borisov

Hayalet Görünüme Sahip Kuyruklu Yıldız Borisov

Hayalet Görünüme Sahip Kuyruklu Yıldız Borisov

Şimdiye kadar keşfedilen ikinci yıldızlararası nesnenin yeni bir fotoğrafı olan kuyruklu yıldız Borisov, gizemli ve etkileyici kuyruğu tespit edildi.

Hayalet_Görünüme_Sahip_Kuyruklu_Yıldız_Borisov

Yale Üniversitesi‘ndeki gökbilimciler tarafından çekilen görüntü, yaklaşık 100.000 mil uzunluğundaki kuyruklu yıldızın kuyruğunun kapsamını, kabaca Dünya’nın 14 katı kadar gösteriyor.

Yeni fotoğraf 24 Kasım’da Hawaii’deki Keck Gözlemevinden alındı.Yıldızlararası kuyruklu yıldız ilk olarak 30 Ağustos’ta gökbilimci Gennady Borisov tarafından keşfedildi. Selefi Ouamuamua‘nın aksine, uzun bir süre boyunca gözlenebilir olacak.

Hayalet Görünüme Sahip Kuyruklu Yıldız Borisov

Yale gökbilimci Gregory Laughlin, “Astronomlar, kendi sistemlerimizdeki gezegenlerin yapı taşları hakkında bilgi edinmek için Keck gibi teleskoplar kullanarak Borisov’un güneşi ziyaretinden faydalanıyor” dedi.

Ekim ayında yayınlanan bir araştırma Comet 2I / Borisov’un Güneş Sistemi’nin ötesinde su taşıyabileceğini ileri sürdü. Bulgular doğruysa, Güneş Sistemi dışından ilk su tespit edilmişti.

Kuruklu yıldız Borisov, Ekim 2017’de keşfedilen gizemli puro şeklindeki Oumuamua’nın ardından keşfedilen ikinci yıldızlararası nesne. Bazıları, dünya dışı bir medeniyetten, bir kuyruklu yıldızdan veya bir asteroitten gönderilen hafif bir yelken olabileceği teorisini getirdi.

Nihai doğası ile ilgili gizem, NASA‘nın nesneye iki ay boyunca baktığını ve aslında onu görmediğini söylediği geçen yılın sonlarında derinleşti.

Gezegenler,astroloji,sağlık,rüya sözlüğü,yemek tarifi,hayvanlar alemi ve daha fazla haber içerikleri için Matmazeltr’yi takip etmeyi unutmayın.Güncel ve kaliteli haber tek tık uzağınızda.

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

PARKTAN_KAÇAN_ASLAN_BİR_KİŞİYİ_ÖLDÜRDÜ

PARKTAN KAÇAN ASLAN BİR KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Kenya’da milli parktan kaçan bir aslanın yerleşim yeri yakınlarında bir kişiyi öldürdüğü bildirildi. The Daily …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super