Ana sayfa / Genel / Kekik Nedir?

Kekik Nedir?

Kekik Nedir?

Kekik tam olarak; Ballıbabagillerden, karşılıklı küçük yapraklı, beyaz, pembe, kırmızı başak durumunda çiçekleri olan ve çiçeği baharat gibi kullanılan, odunsu saplı, kokulu bir bitkidir.

Bilimsel olarak Kekik birçok hastalığa iyi gelmektedir. Tabi insanlarımız arasında da popülerliğini sürdürüyor. Bugünlerde Kekik ile alakalı sosyal medyada rastladığımız içeriği sizinle paylaşıyoruz;

Kekiğe ilgi duyan bir halk hekimi kekiği araştırmaya başlar. Kekikle ilgili çalışmalar yaparken kekiğin öldürmediği 1 tek mikrop, bakteri ,virüs olmadığını fark eder.


Almanya’ da bilimsel araştırma yaparken Türkiye’den kekik iksiri ister . Amacı kekiğin etkisini bakteri ve virüslerde ki etkisini kanıtlamaktır. Labaratuvarın soğutucu dolabına kekik iksirini koyar ama ağzını açık unutur. Sabah geldiklerinde diğer tüm dolapta ki araştırma ve deneme için bulunan tüm bakteri ve mikropları öldürdüğünü fark ederler. Tüm biyolog ve araştırmacılar çok şaşırır. 


İş o kadar ciddi boyuta ulaşır ki araştırma ekibi korkar ve araştırma yapmaktan vazgeçer. Çünkü kekiğin gündeme gelmesi dünya kimya sanayinin çökmesi anlamına gelmektedir. Tamamen doğaldır ve çok güçlüdür.Kekik yağında yaşayan 1 tek canlı özel bir enzim olduğunu fark eder. Ve bu enzim kekik yağında mayalanır. Bu enzimi bitkiler üretir ve elde edilmesi zordur.

Kekik Mikrop Öldürücüdür


Kekik nedir sorusuna yanıt verdiğimize göre birazda hiç bilmediğiniz özelliklerinden bahsedelim. Mikrop öldürücü özelliği ile antiseptik, anti mikrobik bir bitkidir. Ayrıca içeriğindeki maddelerle vücutta hücre koruma sistemlerini güçlendirmesiyle antioksidan, kanser oluşumunu engellemesiyle anti kanserojen, her türlü karın ağrısı ve gaz giderici özelliği ile antispazmodik, romatizmal hastalıkları iyileştirmesiyle antiromatizmal, diyabet hastalığını engellemesiyle antidiyabetik ve vücuttaki kolestrol oranını ayarlamasıyla antikolestremik özellikler taşımaktadır. Bu özellikleri ile kekik, yaşlılığı geciktirmekte, tümör oluşumunu engellemekte, şeker hastalığına iyi gelmekte ve iyi gelmekte ve gıdaların bozulmasın doğal yolla engellemektedir.

FAYDALARI 


+Bedeni kuvvetlendirir
+Hazmı kolaylaştırır.
+İştahsızlığı giderir.
+Sinirleri kuvvetlendirir.
+Kalp çarpıntılarını keser.
+Bağırsak iltihabını iyileştirir.
+Salgı bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar 
+Böbreklerde ve mesanedeki mikropları öldürür.
+Kanser hücrelerinin yeni damar oluşturmasını önler.
+Afrodizyak özelliği vardır. 
+Hastalıklara karşı direnme gücünü artırır.
+Çocuklarda görülen kansızlığı giderir.
+Kan dolaşımını düzenler.
+Müzmin öksürük, astım, bronşit ve zatürede tedavi eder.
+Grip ve nezleyi tedavi eder.
+Kekik suyu romatizma ağrılarını dindirir.
+Kandaki şeker miktarını azaltır
+Şeker hastalarının yaralarını 1 haftada iyileştirir.
+Göz kurlarını düşürür 
+Pankreas onarımı yapıyor insülin salgılanması sağlar 
+Şeker tedavisinde çok etkilidir
+Kekik yağından 100 kat etkilidir 
+Tüm canlıların üzeri kitin kaplıdır.

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

İran_Ve_İsrail_Yeniden_Müttefik_Olacak

İran Ve İsrail Yeniden Müttefik Olacak

 Son İran Şahı Muhammed Rıza Pehlevi‘nin oğlu Rıza Pehlevi, İran ve İsrail’in bir gün yeniden …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super