Televizyon Kanalına El Bombası Atıldı - Matmazeltr
Ana sayfa / Genel / Televizyon Kanalına El Bombası Atıldı

Televizyon Kanalına El Bombası Atıldı

Televizyon_Kanalına_El_Bombası_Atıldı

Televizyon Kanalına El Bombası AtıldıUkrayna’nın başkenti Kiev’de yayın yapan televizyon kanalı 112 Ukraine kanalına kimliği belirlenemeyen iki kişi el bombası attı.

Kanaldan yapılan resmi açıklama: “12 Temmuz’u 13 Temmuz’a bağlayan gece, 112 Ukraina’nın merkez binasına el bombası fırlatılarak saldırıda bulunuldu“.

Saldırıyı Yapanlar Aranıyor

Polis binayı kordon altına alırken, terör şüphesiyle çalışma başlattı. Ukrayna polis basın servisi, “polis birimleri, binanın hasarlı cephesini ve suç mahallinin bitişiğindeki bölgeyi kordon altına aldı. Araştırmalar sırasında bir el bombası fırlatıcısının kullanılmış tüpünü buldular” ifadeleri kullanıldı.

Televizyon Kanalına El Bombası Atıldı” olayıyla ilgili Ukrayna Ulusal Gazeteciler Sendikası, kolluk kuvvetlerine saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanması çağrısında bulundu.

Gazeteciler Birliği Başkanı Sergei Tomilenko, “Ulusal Gazeteciler Sendikası, SBU’nun [Ukrayna Güvenlik Hizmeti] ve diğer birimlerin, 112 kanalının merkezine yapılan ciddi saldırının etkili bir şekilde soruşturulmasını istiyor. Bu terörist saldırıyı her kim düzenlediyse cezalandırılması gerekiyor” dedi.

112 Ukrayna TV

112 Ukrayna 24 saat haber yayını sağlayan özel Ukraynalı TV kanalıdır. 112 Ukrayna, AMOS 2/3 uydularında , DVB-T2 şebekesi üzerinden ve tüm büyük Ukraynalı kablo operatörlerinin paketlerinde mevcuttur. 112 Ukrayna canlı yayına odaklandı. 

Kanal, Ukrayna topraklarının% 75’ini kapsamaktadır. Kanal, Ukrayna’nın en büyük kablo operatörlerinin paketlerinde bulunmaktadır ve ayrıca DVB-T2 ağı ve AMOS 2/3 uyduları üzerinden yayınlanmaktadır. 112 Ukrayna, ortak girişim anlaşmasıyla birleştirilmiş bir uydu lisansına ve beş bölgesel dijital lisansa sahip. 112 Ukrayna uydu lisansı 22 Ağustos 2013 tarihinde yayınlanmıştır. Dijital lisanslı firmalar 16 Ağustos 2014 tarihinde 112 Ukrayna firması ile birleştirilmiştir.

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

Kayıp_Modül_Vikramın_Enkazı_Bulundu

Kayıp Modül Vikram’ın Enkazı Bulundu

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), bir Hint mühendisin yardımıyla, eylülde Hindistan‘ın Ay yüzeyine inişi …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super