UKÜ 2018-2019 Mezuniyet Töreni - Matmazeltr
Ana sayfa / Genel / UKÜ 2018-2019 Mezuniyet Töreni

UKÜ 2018-2019 Mezuniyet Töreni

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 2018 – 2019 Akademik Yılı mezunları muhteşem bir törenle diplomalarını aldı. UKÜ Amfi Tiyatro’da düzenlenen törende önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarından mezun olmaya hak kazanan 52 farklı ülkeden 1264 mezun diploma alma ve mezuniyet gururu ve sevinci yaşadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri açılış konuşmasını gerçekleştirdi.  Prof. Dr. Nadiri, konuşmasında kapsamlı bir üniversite olduklarını, büyüme ve gelişimi hızla devam ettirdiklerini aktardı. Özellikle lisansüstü ve doktora programlarına yoğun talep olduğunu vurguladı.  Doktora programlarına olan bu yoğun ilginin üniversitenin araştırma potansiyelini gösterdiğini belirten belirtti. Nadiri, Yeni açtıkları Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile programlarını geliştirmeye devam ettiklerini ifade etti. Bugün 109 farklı ülkeden 18,654 öğrencisi, 34 farklı ülkeden 655 öğretim elemanı ile bölgenin en önemli eğitim ve araştırma merkezlerinden biri durumuna geldiklerine dikkat çekti.

Törene katılan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, UKÜ’nün bu yıl 1264 mezun verdiğini belirterek, öğrencilerin eğitimleri boyunca elde etikleri kazanımlarla mezun olacaklarını ancak öğrenmenin diploma ile sınırlı olmadığını ve hayat boyu devam edeceğini hatırlattı.

Mezunların bugün diplomalarını alıp, yeni bir döneme başlayacaklarını da belirten Akıncı, mezunlara her fırsatta kendilerini yenilemelerini, alanları ile ilgili gelişmeleri takip etmelerini, yeni teknolojik imkânları öğrenmelerini ve mesleklerini daha ileri noktalara taşımalarını tavsiye etti.

Törende ayrıca mezunlar adına fakülte birincilerinden Esra Şengül ve Dickson Tinashe Kachepa konuşmalarını yaparak duygularını aktardılar. Törende daha sonra 2018-2019 Akademik Yılı mezunları adına sembolik ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Dereceye giren mezunlara verilen ödüllerin adından, 10 Fakülte, 8 Yüksekokul, Enstitüye bağlı tüm programlardan mezun olmaya hak kazanan tüm mezunlara diplomalarının verilmesinin ardından, tören kep atma töreni ve havai fişek gösterisi ile son buldu. 

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

Kayıp_Modül_Vikramın_Enkazı_Bulundu

Kayıp Modül Vikram’ın Enkazı Bulundu

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), bir Hint mühendisin yardımıyla, eylülde Hindistan‘ın Ay yüzeyine inişi …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super