Ana sayfa / Genel / William Marner ve Oneblood’dan Hokkabaz Düet

William Marner ve Oneblood’dan Hokkabaz Düet

William Marner ve Oneblood’dan Hokkabaz Düet

William Marner adıyla bilinen Mustafa Kemal BORA’nın ‘’Lanet’’ isimli albümü çıktı. Albümde yer alan Hokkabaz isimli klipte Oneblood ile düet yaptı.

William Marner ile yeni Albümü Lanet ve Klip çektiği Hokkabaz hakkında yaptğımız keyifli söyleşi;

Albüm süreci nasıl oldu?


Spotify‘da paylaştığım ilk resmi Single Cennet, VEVO Video şirketinde calışan Arch Dmac isimli bir prodüktor tarafından beğenilmiş ve kendisi bizzat benimle mail üzerinden irtibata geçti. Yapacağım çalışmaların VEVO yayıncılık altında yayınlanmasını istediler, bende kabul ettim. Fakat 10 şarkılık bir albüme ihtiyacım vardı ve 1 ay kadar kısa bir süre tanındı. Çalışmalara başlamak için ilk irtibata geçtiğim kişi Oneblood olarak bilenen Birkan Özdemir’di.


Neden Hokkabaz parçasına klip çektiniz ?

Aklımızda birlikte seslendireceğimiz birden fazla proje olmasına rağmen zaman kısıtlı olduğu için bir parçayı bu süre zarfında hazır hale getirebildik. Oda “Hokkabaz” oldu.

Yaklaşık 1 hafta boyunca kafamızda birşeyler yapılandırmaya çalışırken, Oneblood ile birlike stüdyo tarihimiz belirlenmişti.


Şarkının yapımcısı  kimdi?

Hokkabaz’i kaydettiğimiz  The Jammin Recordz’ta Negro olarak bilinen Ahmet Karagözlü ile tanıştım. Zaten fazla zamanımız
olmadığı için ona durumu anlattıktan sonra direk işe koyulduk. Negro fazla sürmeden bir sample tutturmayı başardı..
Bir kac denemeden sonra sağlam bir zemin oturmuştu ve  geriye tek kalan inşaatı yükseltmek oldu.
Oneblood ve NEGRO ile ilk çalışmamız olduğu için önce bir birimizi anlamaya çalıştık, parçanın akışı, beatin dizilimleri ve agresif ile
duygusallığa aynı anda dokunabilecek sesler. Bunları aştıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelmeye devam etti.Konu olarak Sektörde çabalayıp maddi sıkıntılardan dolayı bir türlü başarıya ulaşamayan insanları ön plana çıkarmak istedik


Parçanın ismine nasıl karar verdiniz?

Albümü tüm parçalarında genel olarak kendi hayatımı kaleme alıp benim gibi aynı sıkıntıları çeken birileri olduğunu biliyorum. Bu yüzden Hokkabaz parçasını biraz daha farklı hale getirip dinleyenlerin tarafından seslendirmek istedik. Sözleri ona göre yazmaya başladık. Fakat en kilit nokta parçanın ismiydi. Sektörde bir sürü insanı harcayan ve harcamaya devam eden insanlara verilecek net bir isim düşünüyorduk. Bizde sektörün içerisinde bir şeyler yapmaya çabalayan insanlar olarak (William Marne, Oneblood, NEGRO) ismi bulma konusunda çok zorluk yaşamadık. Böylece parçanın ismi “Hokkabaz” oldu.

HOKKABAZ

`Lanet` albümü şimdi tüm müzik marketlerinde.
Spotify: https://open.spotify.com/album/4cnwdN…

ITunes: https://itunes.apple.com/us/album/lan…

Deezer: https://www.deezer.com/tr/album/96765752

Hakkında Matmazeltr Editör

İlginizi çekebilir

Wilfried_Bony_Türkiyeden_O_Takımla_Anlaştı

Wilfried Bony Türkiye’den “O” Takımla Anlaştı

Transferde adı bir çok sezon Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor ile anılan Fildişi Sahilli golcü …

Leave a Reply

Watch Dragon ball super